Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Oderwane lusterko wewnętrzne.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] Oderwane lusterko wewnętrzne.

    Zamieszczone przez andriu79
    a pasek co ile trzeba wymieniac
    nie znam Twopjego silnika i nie jestem pewny ale obstawiam 90 000 dla bedzieczeństwa co 80 000 ale niech to ktos potwierdzi
    baloo

  • #2
    [O1] Oderwane lusterko wewnętrzne.

    Przy myciu szyby od środka zauważyłem że ramię mojego lusterka dziwnie się porusza. Chcialem poprawić no i urwałem. Pozostala na szybie ta metalizowana płytka z odstającym ledwo trzymającym się czymś przeźroczystm (podjrzewam że to klej, a może to coś innego?). No a na ramieniu coś metalowego - chyba, pomalowane na kolor szary.
    Jak to przykleić ? Jaki klej jest do tego najlepszy?

    Pozdrawiam

    Komentarz


    • #3
      MARCUS, Podjedź do firmy montującej szyby samochodowe.Tam mają odpowiednie kleje i fachowo Ci przykleją.
      Zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach.

      Komentarz


      • #4
        lusterko

        Dzisiaj lepiej się temu przyjżałem:
        1.element 2 odkleił się od tej czarnej plamki na szybie.
        2.element 2 tkwi w uchwycie 1 i nie da się obrucić, po dokładniejszej obserwacji wychodzi na to że został tam czymś unieruchomiony ( znajomy mechanik stwierdził że bez zniszczenia tego nie rozbierze.
        Czy da to się przykleić jeśli tak to czym?
        Czy też może trzeba wywalić kasę na nowe lusterko + płytka mocująca .
        Załączone pliki

        Komentarz


        • #5
          MARCUS, Może być problem.U mnie jak kleili to właśnie to kółko zostało przyklejone,unieruchomione taśmą klejącą i jeździłem bez lusterka dwa dni.Dopiero po dwóch dniach założyłem lusterko.Znajdź taki zakład,może mają szybkowiążący klej.
          Zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach.

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez MARCUS
            Czy da to się przykleić jeśli tak to czym?
            W motoryzacyjnym kupisz taki klej (zazwyczaj dwuskładnikowy) do mocowania lusterek na szybę , jak urwałem w escorcie to kleiłem koszt z tego co pamiętam około 12 złotych.
            Z tym że nie wiem dokładnie jak to wygląda w Octavi bo jeszcze nie miałem przyjemności rozbierać lusterka wewnętrznego, ale z tego co widzę na załączonym przez Cie3bie rysunku to powinno dać radę przykleić , z tym że troszkę cię ręka zdrętwieje bo z tego co pamiętam klej wiążę coś koło 10 lub 20 min

            Komentarz


            • #7
              Znalazłem w końcu rozwiązanie. Uchwyt co prawda nie dał się wykręcić , więc przykleiłem całość na taśmę obusteronnie klejącą(kupilem taki kawałeczek 40/28 mm w pobliskim sklepie motoryzacyjnym za 4,50zł), służącą właśnie specjalnie do przyklejania lusterek do szyb (Ponoć Fordowski patent). Jeżdżę z tym od trzech dni na razie trzyma. Zasięgnąłem opini w pobliskim Sandomierzu - tam produkuje się szyby samochodowe. Oni również kleją na taśmę.

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X